ceturtdiena, 2023. gada 3. augusts

Jūlijs biedrībā "Smiltenei un Latvijai"

 

Jūlijs biedrībā aizvadīts Marikas Svīķes kultūrvietas atklāšanas noskaņās.

Satraukums bija liels, jo šīs bija pirmās Marikas dienas Smiltenē, un gribējām, lai tās izdodas tikpat
sirsnīgas un gaišas, kā laikā, kad pati dzejniece tās rīkoja. Tā nu dažas dienas pirms pasākuma sanācām


uz zāles kasīšanas talku un lielo plānošanu. Ko kurš darīs? Kas kur būs? Kurš runās? Kurš zīmēs? Kurš līmēs, printēs, rūpēsies par viesiem? Vedīs krēslus?  Saiņos dāvanas? Palīdzēs ar telts uzsliešanu skaņotājam? Dalīs informācijas lapiņas viesiem? Un vēl un vēl …


Paldies visiem mūsu biedriem. Jānim par mākslinieku piesaisti un iedvesmu mums šo pasākumu rīkot. Zanei par dāvanu saiņošanu. Līgai par darbošanos ar dokumentāciju un pastāvīgu saziņu ar būvniekiem. Lāsmai par budžeta pārraudzību un rūpīgo grāmatvedības uzskaiti un kārtošanu. Vinetei un Zaigai par idejām un uzmundrinājumu, atgādinājumiem . Vitai par rūpēm par vietas skaistumu un noformējumu. Aijai par pasākuma organizēšanu un publicitāti.

Un, protams, lielais paldies mūsu brīvprātīgajiem un mūsu


labajiem rūķiem - mūsu ģimenēm. . Vilnim par rūpēšanos par praktiskajiem jautājumiem. Vitas dēlam par instrumentu sagādi un aktīvu dalību talkā. Vitas mazmeitiņām par skaistajiem taureņiem un veco puķu novākšanu pēc pasākuma. Gatim par vizināšanu, nešanu, celšanu un kafijas ātro piegādi māksliniekiem. Mārim un Arvilam no “Pakalniem” par krēslu staipīšanu un vietas iekārtošanu. Līgas bērniem par pušķīšu gatavošanu, mantu nešanu, viesu apkalpošanu un citiem darbiņiem. Divām māsām no Cēsīm, kas pirms koncerta atnesa skaistos, krāsainos tauriņus. Un, protams, vēl daudziem citiem, jaukiem brīvprātīgajiem lieliem un maziem, kuri palīdzēja mums novācot visu pēc koncerta.


Šķiet, koncerts izdevās tāds kā cerēts, un skatītāji mājās aizgāja nedaudz ar spārniem.

Spārni bija arī mums biedriem, jo šis bija skaists brīdis ar kuru noslēgt divus gadus ilgušu darbošanos.

Jūlija beigas  un augusta sākumu esam sev iedevuši nedaudz brīvāku, lai ievilktu elpu, papriecātos par paveikto. Taču jau augusta vidū sāksim plānot Dzejas dienas un visu nepieciešamo, lai nākošajā gadā uzņemtu brīvprātīgos jauniešus no Eiropas solidaritātes korpusa un Erasmus pluss projektiem.

Lai saulains un priekpilns augusts!

Tava, “Smiltenei un Latvijai”Projektu finansē Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai. Projekts 22-09-AL10-A019.2201-000006 “Dzejnieces Marikas Svīķes piemiņas un kultūras vietas izveide Smiltenes Vecajā parkā” Finansējums 19904.46 eiro. Līdzfinansē Smiltenes novada pašvaldība 2000 eiro.