otrdiena, 2023. gada 14. novembris

Oktobra notikumi biedrībā

 


Oktobris ir rudens ražas mēnesis. Laiks, kad ievākt ražu un sākt plānot jaunos darbus. Arī mēs biedrības kopsapulci sarīkojām Meteņu laikā, lai priecātos par paveikto, drusku pasapņotu un minētu, kurš no astoņiem iesniegtajiem projektiem varētu iegūt Abulas Lauku partnerības vērtētāju atzinību?

Pie vietējo dārzeņu biezzupas, sacepuma un divu veidu ābolmaizēm, sveicām mūsu biedru pulkā Gunitu! 

Kopā mēs esam radoši, spēcīgi un ražīgi, bet tas viss rodas tieši no šādām dienām. Ar kūkām, smiekliem, kopā būšanu un sapņiem.

Kāda bija oktobra raža? Oktobrī pabeidzām LAD projektu par vestu iegādi pūtēju orķestrim. Lai arī dokumentu un citu jautājumu kārtošana tika pabeigta rudenī, pūtēju orķestris “Smiltene” jaunajās vestēs jau šovasar modināja Smiltenes iedzīvotājus Smiltenes pilsētas svētkos, pabija lielajā Dziesmu un Deju svētku estrādē un koncertēja Andrejsalā pūtēju orķestru lielkoncertā.

Mēs ļoti lepojamies ar mūsu novada kolektīviem, kuri nes Smiltenes un Latvijas vārdu pasaulē. Tāpēc, ja redzam, ka varam palīdzēt, ik pa laikam uzrakstam kādu projektu Smiltenes amatiermākslas kolektīvu tērpu iegādes finansējumam.

Cerēsim, ka jaunās vestes dalībniekiem sildīs miesu un sirdi, un vadītājam, Pēterim Vilkam, ar tik skaistu un enerģisku kolektīvu izdosies piesaistīt vēl vairāk jaunus dalībniekus.

Oktobra beigās tika paziņoti rezultāti Smiltenes novada pašvaldība konkursa “Smiltenes novada
Foto no Smiltenes novada mājas lapas

kultūras, sabiedriski nozīmīgu vai izglītojošu aktivitāšu projekti” 2. kārtai. Biedrības ieceres “Tradicionālās kokles spēles apguves programma un koncerts” īstenošanai, tika piešķirts finansējums 2000 eiro apmērā.

Projekta ietvaros dalībniekiem ar nelielām priekšzināšanām kokles spēlē tiks organizētas sešas meistarklases, lai labāk apgūtu etnogrāfiskās kokles spēli. Kā arī plānots sagatavot koncertprogrammu, kurā iekļautas Vidzemē un Smiltenes novadā pierakstītas dziesmas un melodijas.

Jau minējām, ka augusta beigas pagāja plānojot un rakstot dažādus projektus Abulas Lauku partnerības 13.kārtas konkursam. Tajā biedrības varēja iesniegt projektu pieteikumus dažādu apmācību organizēšanai iedzīvotājiem.

Iesniedzām 8 projektus, taču, gribētāji bija daudz, un tika apstiprināts viens-“Meža veldzes labbūtības veicināšanai un stresa mazināšanai ikdienā”.

Bet kas ir uzrakstīts, tas nepazudīs, un gan jau, nākošo reizi tiekoties, domāsim, kā realizēt arī pārējās idejas.

Ir tikai viena nelaime vai varbūt laime? Katru reizi satiekoties klāt nāk jauna ideja. Tagad kopā ar Jāni Krūmiņu izsapņojām, ka būtu labi uzņemt dokumentālo filmu ar dažādu šīs puses galda dziesmu zinātājiem- Galda dziesmas Smiltenes pusē. Ja to drīzumā nedarīs šis kultūrvēsturiskais mantojums pazudīs, un to nu mēs galīgi negribētu.

Foto Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūra 

Šobrīd notiek darbs pie Eiropas Solidaritātes brīvprātīgo jauniešu uzņemšanas projektiem. Oktobrī bija arī trīs semināri, kuros iedvesmojāmies un smēlāmies pieredzi no kolēģiem. Tās bija mācībās organizācijām, kas ir saņēmušas “Eiropas Solidaritātes korpuss” Kvalitātes zīmi. Iepazināmies ar atbalsta, uzņemošās un vadošās organizācijas lomu brīvprātīgā darba projektu īstenošanā, ieguvām
atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem. Saņēmām arī atbalsta  materiālus, kas palīdzēs pilnveidoties.

Katru reizi rakstot šos rakstus, ir sajūta, ka nekas īpašs jau iepriekšējā mēnesī nav noticis. Bet notiek! Tiek rakstīts, saskaņots, apstiprināts, plānots, sapņots un ik dienu pa mazam darbiņam top lieli projekti un lieli sapņi.

Tādēļ prieks, ka esam ieviesuši ikmēneša atskatu. Gan lai padalītos ar jaunumiem ar Jums, mūsu draugi un atbalstītāji, gan tāpēc, lai arī paši ieraudzītu paveikto.

Nevaram sagaidīt, kad satiksimies! Ar kādu kokles meistarklasēs, ar kādu nākotnē  nodarbībās “Meža veldze labbūtības veicināšanai un stresa mazināšanai ikdienā”, ar kādu Facebook saziņā vai uz ielas.

Mums vienmēr prieks pastāstīt par mums, bet vēl lielāks prieks dzirdēt no jums, ka jums patīk tas ko darām. Un ir vienalga e-pastā, ziņā vai klātienē.

Tiksimies!

Tava biedrība

“Smiltenei un Latvijai”