pirmdiena, 2023. gada 20. februāris

Ieplāno trešo Danču vakaru savā kalendārā jau tagad!

Mēs esam par latviskām tradīcijām, kuras netiek aizmirstas muzejos un grāmatas, bet ir dzīvās mūsu svētkos un ikdienā. 

Tādēļ mēs no sirds priecājamies, ka mūsu draugi, folkloras kopa "Rudzupuķes" ir uzsākuši jauku tradīciju, katra mēneša pirmajā piektdienā Smiltenes kultūras namā visus pulcēt uz dančiem. Iepriekšējas zināšanas nav vajadzīgas, tikai ērti apavi, ūdens slāpju veldzēšanai un ziedojums muzikantiem, cik nu katra rocība atļauj. 

Aicināti gan veci gan jauni. Prieks par vecvecākiem, kuri nāca ar mazbērniem. Māmiņām ar mazuļiem, kuras pavadīja vecākos bērnus. Mammām ar dēliem un tētiem, kuri izdancināja meitas. Draudzenes nāca ar draudzenēm, un pāri pavadīja aktīvu vakaru kopā. Bija arī cilvēki, kuri nāca vieni. Un atšķirībā no šlāgerballēm, tas nu nemaz nenozīmē lielu iespēju, ka daļa vakara būs kautrīgi jāpavada uz soliņa. 

Latviešu tradicionālajos danču labākais ir tas, ka malā nepaliek neviens, ja vien pats nav labprātīgi atsēdies ievilkt elpu. 

Mūziķu aizkulisēs esam dzirdējuši, ka šajā reizē varēs iepazīties arī ar Lieldienām noderīgām rotaļām un dančiem. Steidz izmantot iespēju, jo nākošais Danču vakars paredzēts tikai pēc Lieldienām 7. aprīlī.

Sanāksim, sadziedāsim, sasadancosim!

Tava Smiltenei un Latvijai!