ceturtdiena, 2022. gada 6. oktobris

Septembra aktualitātes " Smiltenei un Latvijai"


Septembris nāk ar miglu, salnām un birstošām lapām. Tumšie vakari un lietainās dienas tā vien vilina palikt mājās, palīst zem siltas segas un neko nedarīt.

Bet mēs nopurinājām rudens pelēkumu un centāmies rosīties, un ienest savā un citu ikdienā krāsu.

No 13.09 -18.09., atsaucoties uz Smiltenes novada bibliotēkas un Smiltenes kultūras centra aicinājumam, piedalījāmies  Dzejas takas pieturvietas veidošanā un ikvienu rosinājām izbaudīt atvasaru, iedzīvinot topošo Marikas Svīķes piemiņas kultūrvietu Vecajā parkā.

Gan lieli, gan mazi varēja mēģināt radīt savu dzeju, zīmēt uz asfalta, no vecu foto grāmatu lapām locīt  krāsainus tauriņus un klausīties mūziku ar Marikas Svīķes vārdiem.

Paldies visiem, kuri piedalījās. Krāsainie tauriņi viegli un priecīgi lidinājās koku un krūmu zaros, uz

asfalta uzziedēja puķes, mašīnas, sēnes, taureņi un eži.

Paldies visiem, kuri piedalījās un dzejas iedvesmoti radīja šo mākslu, gan taureņu veidolā, gan ar gleznojumiem. Daži autori pie sava vārda bija arī uzrakstījuši  vietu no kurienes viņi ieradušies. Prieks, ka tagad par Marikas Svīķes dzeju zinās arī Ogrē, Limbažos un citur.

Septembra vidū biedrības mājvietā “Lejas Varicēnos” norisinājās Lukas hobita mājiņas pamatu celtniecības darbnīca.  Darbnīcu vadīja Aleksandrs Ļubinskis. Tajā piedalījās 15 dalībnieki. Tika izdarīts daudz, pirms ķērāmies pie darba , Aleksandrs mums izskaidroja, cik nozīmīga ir mitruma un siltuma izolācija. Kā arī paskaidroja, kādi risinājumi ir pieejami, ja vēlamies celt māju pēc iespējas dabai draudzīgāk. Dalībnieki sarunās pie kopīgi pagatavotās maltītes   lielāko ieguvumu minēja savstarpējo pieredzes apmaiņu un gandarījumu par paveikto. Nākošā darbnīca plānota 2023. gada vasarā, kad veidosim mājas sienas, apmetumu un krāsni. 


Lukas saka lielu paldies visiem dalībniekiem par brīvprātīgo darbu un stiprajiem pamatiem viņa namiņam.

Arī mēs priecājamies, ka caur mūsu realizētajiem projektiem cilvēki var uzzināt vairāk par ilgtspējīgu būvniecību, praktiski izmēģināt dažādas metodes un dalīties pieredzē. Un ceram, ka šī darbnīca kļuva par iedvesmu kādam no dalībniekiem uzsākt savas mazēkas celtniecību un arī nākošā darbnīca būs tikpat kupli apmeklēta.

Visu septembri Aktīvo iedzīvotāju fonda projekta “ Aktīvi,  zinoši, atpazīstami “ ietvaros septembrī norisinājās aktīvs darbs pie biedrības atpazīstamības veicināšanas.

Iespējams, ka vērīgākie jau pamanījuši, ka tagad biedrības mājas lapu un facebook kontu rotā kvalitatīvi izstrādāts biedrības logo. Mājas lapa mainījusi krāsas un izkārtojumu. Mājas lapas uzlabošana vēl rit pilnā sparā un šobrīd diemžēl nav pieejama projektu sadaļa. Taču jau drīzumā tā atgriezīsies jaunā daudz glītākā veidolā.

Septembrī ir nodotas desmitiem lapu garās atskaites par vasaras projektiem, izpētīti un iesniegti jauni projekti, un varētu doties ziemas miegā, taču mūsu biedri to nemāk. Ik tikšanos dzimst jaunas idejas.

Jūs jautāsiet kādas? Tas pagaidām vēl rudens miglā tīts. Bet varam pačukstēt, ka māksliniekiem nav miera, un pamazām tiek plānots vēl viens Marikas Svīķes piemiņas kultūrvietas ziedojumu vākšanas koncerts.  Un oktobra beigās paredzēta tējas pēcpusdienu ar dažādām Smiltenes novada biedrībām, kas nenoliedzami radīs atkal jaunas idejas.

Bet tas jau atkal ir oktobra stāsts!


Biedrības “Smiltenei un Latvijai” publicitāte un raksts tapis ar Aktīvo iedzīvotāju fonda atbalstu projekta  “Aktīvi, zinoši un atpazīstami Smiltenes novadā” ietvaros.